Audiobook na podstawie książki Mariusza Borowiaka 'Na Tropie zbrodni w Mokranach. Polska Marynarka Wojenna w wojnie z Rosją Sowiecką w 1939r'.

W naszym punkcie od dziś dostępny jest audiobook (Projektu Pierwszej Stolicy Polski, autor/studio nagrań/lektor pochodzą z Gniezna), który powstał na podstawie książki Mariusza Borowiaka 'Na Tropie zbrodni w Mokranach. Polska Marynarka Wojenna w wojnie z Rosją Sowiecką w 1939r'. Mało znana historia tzw. "małego Katynia", która przez dekady była ukrywana przed Polakami. Autor książki poświęcił 15 lat nad zbieraniem materiałów, dokumentów w archiwach krajowych i zagranicznych oraz zebrał relacje naocznych świadków.

MARIUSZ BOROWIAK (ur. 1964 w Gnieźnie), pisarz, dziennikarz-publicysta, autor blisko 100 książek (także w jęz. rosyjskim i angielskim) oraz broszur o tematyce wojenno-morskiej. Współautor haseł do słowników i encyklopedii oraz kilkuset artykułów. Na podstawie książki "Westerplatte. W obronie prawdy" powstał scenariusz do filmu fabularnego. Był także konsultantem scenariusza filmu ?Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych. Znany z obalania "prawd historycznych" o Polskiej Marynarce Wojennej w latach 1918-1947 i niemieckiej U-Bootwaffe w latach II wojny światowej. Dziennikarz portalu turystyczno-informacyjnego Pojezierze24.pl; współpracownik magazynów: "Morze, Statki i Okręty", "Polska Zbrojna Historia", "Morze.org". Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe.

 

Słowo od autora https://soundcloud.com/karneolrecordingstudio/mariusz-borowiak-na-tropie-zbrodni-w-mokranach

 

Historia zbrodni w Mokranach http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=artykuly_zapomniana_zbrodnia_w_mokranach

 

Cytat z książki czytany przez lektora -https://soundcloud.com/karneolrecordingstudio/jerzy-krakus

0
Feed

Zostaw komentarz