Szlaki rowerowe

Piękne okolice, mnóstwo historycznych miejsc… a wszystko to do odwiedzenia na dwóch kółkach – szlaki rowerowe, miejskie oraz wokół Gniezna, łączą liczne warte zobaczenia lokacje! Dzięki temu szybko dotrzesz do najciekawszych atrakcji, tych naturalnych, jak i kulturowych. W okolicy łącznie jest 6 tras, na których odwiedzający mogą przeżyć niezwykłe przygody.

 

Co odnajdziesz na każdej z nich?


Przemierzając drogę oznaczoną czerwonymi znakami, zobaczysz mnóstwo zabytków, będących świadkami początków państwa polskiego. Ciągnie się ona przez prawie 48 km od katedry gnieźnieńskiej. Dalej opuszcza miejskie mury i przebiega przez Lednicki Park Krajobrazowy, okolice Jeziora Lednickiego, gdzie miał odbyć się chrzest Polski. Jadąc dalej, dotrze się jeszcze m.in. do skansenu etnograficznego.

 

Co czeka na gnieźnieńskich szlakach rowerowych?


Niebieski szlak rowerowy ma długość 65 km. Droga biegnie wśród okolicznych jezior z kąpieliskami. Nie brakuje tu malowniczych pejzaży, jakie doceni każdy miłośnik natury. Przy okazji można zwiedzić też stary młyn wodny w Leśnictwie Piłka oraz zabytkowy dwór w Skorzęcinie. Dla tych, którzy chcą po prostu przyjemnie spędzić czas, rewelacyjna będzie ścieżka żółta, mająca 49 km. Na przejeżdżających nią turystów swoje podwoje otwierają Lasy Czerniejewskie, zapraszając m.in. do skrywanego w środku gospodarstwa olęderskiego. A to wciąż jedynie część atrakcji oferowanych przez te i inne trasy rowerowe w tej okolicy!


Jeśli więc chcesz ruszyć drogą pierwszych Piastów, poznać miejsca, w tym liczne miejskie zabytki, gdzie rodziło się państwo polskie, jak i odwiedzić malownicze tereny powiatu gnieźnieńskiego – zachęcamy do kontaktu! Gwarantujemy dobrą zabawę z solidną porcją wiedzy historycznej.

Szlak czerwony

Szlak niebieski

Szlak żółty

Szlak zielony

Szlak czarny

Szlak szary