Spacer zwartą pierzeją kamienic jak z poznańskich Jeżyc

Widok Gniezna w jego osi widokowej na katedrę jest iście godny królewskiego miasta. Nie dziwi więc, że to tutaj wystawiano najznakomitsze kamienice z pieczołowicie wykonanym detalem. Z powodzeniem można by je przenieść na ulice poznańskich Jeżyc i nikt by nie zauważył, że pochodzą one z mniejszego miasta. Oprócz pięknej formy posiadają one historię – swoich budowniczych, właścicieli, oraz handlu i zakładów, które w nich lokowano. Zapraszamy na spacer fragmentem ulicy Bolesława Chrobrego, gdzie niespiesznie przyjrzymy się zwartej pierzei mieszczańskich domów, poznamy ich historię, zajrzymy na podwórka oraz spojrzymy na ciekawą okolicę.
Na wspólne poznawanie miasta ze „Szlakiem Piastowskim” zaprasza Aleksander Karwowski, dziennikarz, regionalista, autora bloga „Za winklem” (dawniej „Pustostan”). Spacer zaczniemy pod Punktem Informacji Turystycznej mieszczącej się w Starym Ratuszu przy ulicy Chrobrego.
Spacer potrwa około 40 minut i zakończy się na skrzyżowaniu ulic Chrobrego/Sienkiewicza/Mickiewicza. Oprowadzanie odbywa się bezpłatnie. 

0
Feed

Zostaw komentarz